Atık >> Fuarlar >> Rewİstanbul

REW İstanbul Fuarı, 11-13 Haziran’da!

Rew İstanbul FuarıTÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan Avrasya’nın lider Çevre Teknolojileri buluşmasına, bilet yerine “çöp” ile girilecek…

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın katkılarıyla İFO Fuarcılık tarafından bu yıl 11.’si düzenlenen Geri Dönüşüm, Çevre Teknolojileri ve Atık Yönetimi Uluslararası Fuarı REW İstanbul, “Katı Atık, Atık Su, Atık Gaz ve Yeşil Enerji” alanlarında 2015’in yeni ürünlerine, teknolojilerine ve uygulamalarına ev sahipliği yapacak. Yurt içinden ve yurt dışından yaklaşık 12 bin profesyonelin ziyaret etmesi beklenen REW İstanbul’da, ilki 2014 yılında gerçekleştirilen “Atık Bilet” uygulaması bu sene tekrar yapılacak. “Kaynağında ayrıştırma yoluyla sıfır atık” hedefine dikkat çekmesi planlanan uygulama ile fuar ziyaretçilerinin yanlarında getirecekleri atık cam, atık plastik veya atık kağıtlar, fuara giriş bileti olarak sayılacak. Organizasyona, 27 ülkeden yaklaşık 300’e yakın firmanın katılımı bekleniyor.

Sürdürülebilir bir çevrenin geleceğini şekillendiren teknolojiler ve fikirler, 11. kez REW İstanbul 2015’te sergileniyor. İFO Fuarcılık tarafından 2005 yılında 1.’si gerçekleştirilen organizasyon, sektörde Avrasya’nın en önemli çevre atık yönetim buluşması olarak kabul ediliyor. Milyarlarca dolarlık bir pazara ev sahipliği yapan REW İstanbul, yalnızca ticari bir etkinlik olmanın dışında, uzun süredir devam eden eş zamanlı konferans ve etkinlikleriyle de sektörün gündemini belirleyecek.

REW İstanbul 2015, yeni yayınlanan yönetmelikler ve yasal düzenlemelerle canlanan çevre teknolojileri sektöründe yılın en önemli buluşması olacak.

“Ulusal Geri Dönüşüm Strateji ve Eylem Planı, yeni Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği ve yeni yayınlanan Atık Yönetimi Yönetmeliği ile birlikte, Türkiye’de çevre teknolojileri sektörü çok daha hareketli bir pazar halini alacak” diyen İFO Fuarcılık Genel Müdürü Zekeriya Aytemur, çevre yatırımları konusunda yasal yükümlülük sahibi tüm muhatapların, ihtiyaç duydukları bilgiye ve yeni teknolojilere, 11-12-13 Haziran tarihlerindeki REW İstanbul’da ulaşabileceğini belirtti. Aytemur, “Bu yıl 11.’si düzenlenen fuar; üretimlerinden ötürü çevre yatırımı yapmakla yükümlü KOBİ’ler, ağır sanayi kuruluşları, atıkların yönetimi konusunda sorumluluğu bulunan belediyeler, Organize Sanayi Bölgesi yönetimleri, çevre teknolojileri konusunda makine ve ekipman ürüten firmalar ile bu alanda iş kurmayı planlayan yatırımcılar için yılın en önemli buluşması olacak” dedi.

REW İstanbul 2015 hakkında detaylı bilgi almak ve merak ettikleriniz için organizasyonun resmi web sitesi www.rewistanbul.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Rew İstanbul 2015 hakkındaki blog yazımızı okumak için tıklayınız
Etiketler :